5 niesamowitych ciekawostek o samochodach – tego nie wiedziałeś

W życiu niemal każdej osoby zakorzeniona jest cząstka jakiejś pasji, która z czasem przeradza się w hobby – jest ono niezwykle ważne, ponieważ pozwala na ciekawe spędzanie wolnego czasu czy nawet spełnianie marzeń. Jednym z najpopularniejszych hobby (głównie wśród mężczyzn) jest motoryzacja. Jakie są najciekawsze ciekawostki motoryzacyjne?

Pierwszy wyścig samochodowy

Odbył się on w 1894 roku między dwoma francuskimi miastami – Paryżem a Rouen. Odległość do przebycia wynosiła 126 km. W wyścigu wzięło udział 21 kierowców – ich auta były napędzane na parę, benzynę, prąd lub wykorzystywały sprężone powietrze.

Największy przebieg w jednym aucie

Należy do Volvo P1800, które jest własnością Amerykanina Irvina Gordona – właściciel przejechał tym klasykiem prawie 5 milionów kilometrów, dzięki czemu auto znalazło się w księdze rekordów Guinnessa.

Najdłuższy korek drogowy na świecie

Korek drogowy jest uciążliwym zjawiskiem dla każdego kierowcy (tym bardziej, jeśli się on spieszy) – nie należy jednak nadmiernie się denerwować i pomyśleć o Brazylijczykach, którzy w roku 2014 musieli stać w najdłuższym korku na świecie (Sao Paulo), który miał aż 344 kilometry długości.

Klaksony w samochodach

Klakson przez większość kierowców jest używany stosunkowo rzadko – jednak w Indiach sytuacja wygląda nieco inaczej. Po kilku tygodniach klaksony w modelach Audi przestały działać. Wniosek jest jeden – używanie klaksonu w Indiach jest tak popularne, jak jazda z włączonymi światłami.

Porzucone auta w ZEA

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest to niezwykle częsty widok – wielu zadłużonych mieszkańców Dubaju porzuca pojazdy, (nawet z kluczykami wewnątrz auta) uciekając z kraju, aby uniknąć kary.

 

One thought on “5 niesamowitych ciekawostek o samochodach – tego nie wiedziałeś

Dodaj komentarz