Auta z USA pod dom – co warto wiedzieć o usłudze?

Sprowadzanie auta z zagranicy zwykle kojarzy się z jednym z europejskich krajów, lecz nie ma żadnych przeszkód, by zdecydować się na import aut ze Stanów Zjednoczonych. Auta z USA wyróżniają się na tle modeli dostępnych w Europie za sprawą silników, modeli, gabarytów czy bogatej oferty klasyków amerykańskiej motoryzacji. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza kultowe marki jak Ford Mustang lub Harley Davidson w przypadku motocykli. Dowiedz się więcej, jak kupić samochód w Stanach Zjednoczonych i zamówić wygodne sprowadzenie auta pod dom.

Transport aut z USA wymaga mniejszej liczby formalności niż wydaje się wielu osobom. Firmy trudniące się importem samochodów ze Stanów Zjednoczonych pomagają załatwić transport pojazdu pod dom kupującego. Dodatkowo sprowadzenie samochodu z ich pomocą kosztuje znacznie mniej niż się wydaje – oszczędności mogą sięgać nawet 30-40% w porównaniu do ceny tego samego pojazdu w Polsce. Dowiedz się więcej, jak sprowadzać tanio samochody, quady i motocykle z USA.

Auta z USA pod dom – czy warto się na nie zdecydować?

Zakup wymarzonego auta w Stanach Zjednoczonych to okazja, by sporo zaoszczędzić. Kierowcy mogą wybrać dla siebie sprawne i kultowe auta bez przepłacania. Z pomocą dobrego pośrednika mogą nabyć samochód nie tylko w cenie niższej o kilkadziesiąt procent. Pomoc fachowców sprawia, że zakupy są bezpieczne. Zmniejsza się ryzyko, że kupujący zostanie oszukany, a wybrane auto niesprawne lub kradzione. Wsparcie daje gwarancje, że kierowca nabędzie auto z pełną historią pojazdu.

Import auta z USA

Import samochodów ze Stanów Zjednoczonych to okazja do zakupu wymarzonego pojazdu, który jest niedostępny w Europie. W Stanach Zjednoczonych można znaleźć prawdziwe motoryzacyjne perełki! Jednak co zrobić, gdy wie się niewiele o amerykańskim rynku motoryzacyjnym i przebiegu aukcji za granicą? Tu znów z pomocą przychodzi firma pośrednicząca, która odwiedzi w imieniu kupującego wyłącznie renomowane serwisy sprzedażowe i aukcyjne. Postawi tylko na serwisy z ugruntowaną pozycją, by zminimalizować ryzyko oszustwa, gdy znajdziesz swoje wymarzone auto. Nie musisz nawet znać angielskiego, gdyż wszystkie formalności załatwią za Ciebie.

Sprowadzanie auta zakupionego na licytacji w USA

Zakup auta na licytacji w USA jest prosty. Wszystkie licytacje odbywają się online, dlatego udział w aukcji nie wymaga wyjazdu do Stanów Zjednoczonych i osobistego stawiennictwa w określonym miejscu i czasie. Auta można licytować w dowolnej części Stanów, dlatego nie trzeba ograniczać się jedynie do jednego stanu. W każdym przypadku w imporcie aut pomogą specjaliści, którzy zadbają o to, by zakupione auto dotarło do kierowcy w Polsce w nienaruszonym stanie technicznym. Auta uszkodzone z USA również można sprowadzić do Polski i następnie poddać je niezbędnym naprawom. Koszty naprawy auta warto oszacować przed zakupem, by uniknąć ponoszenia nadmiernych kosztów związanych z transportem pojazdu i usunięciem usterek technicznych. Profesjonalny zakup samochodu z pomocą specjalistów zapobiega nadmiernym wydatkom, gdyż fachowcy odradzą pojazdy, których stan techniczny wymaga olbrzymich nakładów finansowych.

Wszystkie aukcje w jednym miejscu

Wybierając pierwszy lub następny samochód z USA, warto zwracać uwagę na renomowane serwisy aukcyjne, które gromadzą wszystkie licytacje w jednym miejscu. Dzięki temu ograniczy się czas potrzebny na poszukiwanie auta, jego zakupienie i przyspieszy czas importu do Polski. Dodatkowo na aukcjach można znaleźć tysiące pojazdów, co zapewnia doskonały wybór dla wymagających klientów. Zróżnicowane oferty i pomoc w sprowadzeniu auta do Polski zachęca do skorzystania z zakupu samochodu na terenie Stanów Zjednoczonych.

Co ważne, auto zakupione w USA można bez trudu zarejestrować w Polsce. Należy wykonać drobne przeróbki auta z USA i dostosować pojazd, jeśli tego wymagają polskie przepisy. Po spełnieniu wymaganych formalności w wydziale komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania i opłaceniu podatków, wystarczy wykupić polisę OC i wyruszyć w trasę. Nic więcej nie trzeba robić, by zarejestrować legalnie amerykański samochód i poruszać się nim po obszarze Polski oraz całej Unii Europejskiej.

Transport auta z USA bez żadnych problemów

Auta zakupione w Stanach Zjednoczonych można bez trudu przetransportować do Polski. Wystarczy zdecydować się na auta z USA z transportem pod dom i wybrać dobrą firmę importową, która taką usługę zrealizuje sprawnie, bezpiecznie i najlepiej tanio. Dobrym rozwiązaniem może okazać się platforma Bid.Cars, gdzie można licytować pojazdy z baz IAAI i Copart do maksymalnie ustalonej przez siebie kwoty. W przypadku wygrania licytacji następuje płynne przejście do procesu importu pojazdu pod dom.

Czas oczekiwania na samochód z USA może wynosić zaledwie 6-8 tygodni, a cały proces sprowadzenia pojazdu jest zautomatyzowany. W panelu platformy można sprawdzić bieżący stan importu pojazdu, unikając tym samym nerwów i stresu. Auta nie trzeba odbierać z żadnego salonu lub komisu, gdyż dojedzie do nowego właściciela bezpośrednio pod dom, bez względu na to, w której części kraju mieszka. Dotyczy to również kierowców, którzy mieszkają w niewielkich miejscowościach z dala od największych miast, lotnisk lub portów morskich.