Na minuty czy na doby – w jakiej formule wynająć auto w Łodzi?

Klienci wypożyczalni samochodów funkcjonujących na terenie Łodzi bardzo często zgłaszają zapotrzebowanie na samochody na minuty lub na doby. Które z tych rozwiązań jest lepsze i bardziej się opłaca? Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie, ponieważ wszystko zależy od konkretnych potrzeb.

Auta na minuty w Łodzi – jak wypożyczać?

Wynajem samochodów na minuty to forma krótkoterminowego najmu pojazdów dostępna w wielu polskich miastach, w tym również w Łodzi. Funkcjonują one w ramach carsharingu – czyli systemu współdzielonych aut. Chcąc z nich korzystać, trzeba zainstalować na smartfonie darmową aplikację PANEK CarSharing, z której poziomu wynajem jest obsługiwany w całości. Bez aplikacji nie da się otworzyć samochodu, zakończyć najmu, opłacić przejazdu, zarezerwować auta czy zgłosić usterek. W celu wypożyczenia auta na minuty trzeba sprawdzić dostępność pojazdów na mapie, w którą jest wyposażona aplikacja. Po dokonaniu rezerwacji użytkownik aplikacji ma kilka minut na dotarcie do pojazdu – trzeba się zatem upewnić, że znajduje się on blisko. Omawiana usługa to strzał w dziesiątkę w różnych sytuacjach – głównie wtedy, kiedy samochód niezbędny jest w trybie doraźnym, na kilkanaście minut czy parę godzin. Kierowca płaci jedynie za czas przejazdu i pokonany dystans.

Auta na doby w Łodzi – jak to działa?

Niejednokrotnie samochód okazuje się niezbędny na nieco dłużej niż np. kilka godzin. Wówczas doskonale zdaje egzamin wynajęcie auta na doby. Łódź ma w tym zakresie bardzo dobrze rozbudowaną ofertę, każdy zatem znajdzie propozycję skrojoną na miarę konkretnych preferencji – zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i o zawartość. Pojazd można zarezerwować online za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie usługodawcy. Podaje się w nim miejsce, termin i godzinę odbioru oraz zwrotu auta, przy czym punkty odbioru i zwrotu nie muszą być jednakowe. Wysokość opłaty za wynajem to wypadkowa paru czynników takich jak np. marka, model i wartość samochodu, cena pakietu ubezpieczeniowego i długość najmu.