Jak i gdzie wypożyczyć ekskluzywne auta?

Wypożyczalnie ekskluzywnych aut jeszcze do niedawna odwiedzali wyłącznie biznesmeni, którzy wynajmowali takie pojazdy na przykład po to, aby odebrać kontrahentów z lotniska, a więc sprawić przyjemność partnerom biznesowym. Obecnie auta takie wynajmowane są na przykład na wieczory panieńskie lub kawalerskie, a także w ramach prezentu. Jak jednak i gdzie można wypożyczyć ekskluzywny samochód? Podpowiadamy. 

Gdzie można wypożyczyć ekskluzywne auta?

Obecnie na rynku funkcjonują wypożyczalnie samochodów, które w swojej ofercie posiadają różnej klasy modele, a więc zarówno z segmentu A, B, jak i bardziej pojemne wersje klasy C czy D oraz auta ekskluzywne i sportowe. Działają też firmy, które zajmują się wyłącznie wynajmem modeli klasy premium. Chcąc więc wypożyczyć ekskluzywne auto, możemy skorzystać z usług zarówno tych pierwszych, jak i drugich firm. 

Żeby znaleźć przedsiębiorstwo, które funkcjonuje najbliżej naszego miejsca zamieszkania, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Google. Na przykład na stronie https://dolcar.auto.pl/samochody-ekskluzywne-i-sportowe/ znajdziemy luksusowe i ekskluzywne auta, a także modele sportowe. Skorzystanie z oferty takiego przedsiębiorstwa eliminuje konieczność zakupu własnego pojazdu, dzięki czemu w proces zakupowy nie musimy inwestować własnych środków. 

Jak wypożyczyć ekskluzywne auto?

Procedura wypożyczania ekskluzywnego auta w wielu przypadkach nie różni się od tej stosowanej dla standardowych pojazdów. Wystarczy znaleźć firmę, która zajmuje się wynajmem tego typu samochodów i skontaktować się z jej personelem. Zazwyczaj wówczas możemy skorzystać z opcji wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego lub długoterminowego. 

Często na stronach takich firm znajdują się narzędzia, dzięki którym szybko możemy zorientować się, jakie modele aut będą dostępne w wybranym przez nas terminie i ile zapłacimy za usługę ich wynajmu. Wystarczy wówczas wpisać datę i miejsce wynajmu, a także datę i miejsce zwrotu, a wyszukiwarka przedstawi dostępne samochody i koszt usługi wypożyczenia. Często w tym kroku można je zarezerwować online. 

Jakie auta oferują wypożyczalnie ekskluzywnych samochodów?

Wypożyczalnie ekskluzywnych samochodów oferują wiele komfortowych aut, takich jak BMW, Audi, Mercedes, ale również Ferrari, McLaren czy Lamborghini. Dodatkowo podczas rezerwacji takiego pojazdu można wybrać dodatki, w które powinien być wyposażony, na przykład zestaw nawigacji samochodowej, fotelik lub podkładkę dla dziecka. 

Możemy również zaznaczyć opcję wyjazdu za granicę czy dodatkowego kierowcy. Pamiętajmy jednak, że cena wynajmu samochodu to nie jedyny koszt, na jaki musimy ponieść, ponieważ w przypadku ekskluzywnych aut należy wpłacić kaucję, która może wynosić nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych.