Sportowy Ford Mustang – co warto wiedzieć o tej bestii?

Sportowe samochody powinny być szybkie, mieć wysoki komfort jazdy, odpowiedni, sportowy design, a do tego zapewniać bezpieczeństwo kierowcy. Wśród znanych, historycznych maszyn szczególnie wyróżnia się Ford Mustang.

Niezwykłość Forda Mustanga

Ma świetne, sportowe parametry, idealny wygląd oraz doskonała metrykę. Dzięki temu tak  wiele osób decyduje się właśnie na ten model.

Ford Mustang nie zawodzi tych, którym zależy na szybkiej jeździe i dobrym przyspieszeniu. Jest to pojazd o wydajnym 5-litrowym silniku V8. Można zdecydować sie na dynamiczną sześciostopniową manualną skrzynię biegów lub dziesięciostopniową automatyczną. W obu przypadkach nie zabraknie dobrego przyspieszenia oraz redukcji obrotów silnika, gdy wejdziemy na wyższe prędkości.

Pojazd jest szybki oraz intuicyjny w obsłudze. Można nim kierować z pomocą poleceń głosowych w języku polskim.

Ford Mustang – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak już wspomnieliśmy sportowe samochody nie mogą być jedynie wygodne. Muszą także spełniać standardy bezpieczeństwa. Zdaniem niezależnej organizacji, która bada poziom bezpieczeństwa pojazdów, zasłużył sobie aż na trzy gwiazdki.

  • Posiada zaawansowany system bezpieczeństwa, dzięki czemu zarówno kierowca jak i pasażer jest w pełni zabezpieczony. Zaawansowany system informuje kierowcę, jeśli może dojść do kolizji i sam zahamuje w razie potrzeby.
  • Takie rozwiązanie zostało zastosowane głównie ze względu na bezpieczeństwo pieszych. System bowiem działa nawet przy 80 km/h.
  • Jednak to nie wszystko. Ford Mustang sprawia, że sama jazda jest w pełni komfortowa. Zastosowano w nim wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

One thought on “Sportowy Ford Mustang – co warto wiedzieć o tej bestii?

Dodaj komentarz